Microsoft dla ASP

Microsoft uruchomił specjalną witrynę poświęconą platformie .NET. Jest ona skierowana do firm udostępniających aplikacje online.

Microsoft otworzył specjalną witrynę dla firm ASP, tj. takich, które umożliwiają korzystanie z aplikacji online. Serwis Hosted Applications Development Community Web będzie zawierał wskazówki, jak najlepiej prowadzić tego typu działalność. Dużo miejsca będzie w nim poświęcone platformie .NET, która jest przez Microsoft lansowana jako platforma usług nowej generacji. Platforma .NET ma umożliwiać korzystanie z programów komputerowych bez konieczności ich instalowania na lokalnym dysku twardym. Wszystkie potrzebne aplikacje będą w razie potrzeby pobierane z sieci, właśnie od firm ASP.

Dwight Krossa, dyrektor nowych przedsięwzięć biznesowych w centrali koncernu w Redmond, stwierdził: "Zaczynamy przechodzić na platformę .NET, będziemy więc dostarczać informacje potrzebne do jej skutecznego wdrożenia". Na nowej witrynie znajdą się m.in. porady, jak krok po kroku przystosować aplikację do udostępniania jej w sieci. Nie zabraknie również wskazówek technicznych i metodologii wprowadzania nowych usług typu "oprogramowanie jako usługa" (software-as-a-service).

Więcej informacji: www.microsoft.com/asp


Zobacz również