Microsoft dodaje do Minecrafta treści edukacyjne

Aby umilić czas dzieciom, które przechodzą kwarantannę w domach, Minecraft został wzbogacony o kilka pakietów edukacyjnych.

Pandemia koronawirusa trwa w najlepsze, a w efekcie szkoły nie funkcjonują. Dzieci mają lekcje zdalne (co w praktyce działa dość różnie), a Microsoft postanowił wspomóc naukę poprzez zabawę w Minecrafta. Dzisiaj w Marketplace znalazła się nowe kategoria - Edukacja, a w niej - zgodnie z nazwą - darmowe materiały edukacyjne. Znajdziemy tu m.in. mapy odwzorowujące realne miejsca, jak Waszyngton czy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS), a także potężny model ludzkiego oka, podmorską faunę i inne atrakcyjne elementy.

Microsoft dodaje do Minecrafta treści edukacyjne

Z kolei Minecraft: Education Edition umożliwia stworzenie wirtualnej klasy, w której mogą odbywać się spotkania w czasie rzeczywistym. W obu edycjach gry wszystkie elementy są dostępne za darmo do 30 czerwca 2020, a można je zdobyć poprzez sklep. W zależności od rozwoju pandemii Microsoft może jeszcze dodać nowe treści lub przedłużyć termin, kiedy wiele z nich przestanie być darmowe.

Źródło: Neowin


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10