Microsoft dodaje nowe funkcje do Painta

Stary, dobry MS Paint miał zostać usunięty z Windows 10. Ale nie dość, że został, to w dodatku dodano mu kolejne funkcje. Jakie?

Windows 10 nie okazał się końcem popularnej aplikacji, z której praktycznie korzysta się wszędzie. Co więcej - zyskał nowe funkcje, które przynosi mu aktualizacja Maj 2019. Brandon Leblanc poinformował o tym na blogu Microsoft Insider, wyjaśniając: "Wprowadziliśmy klawiaturę jako główny element sterowania. Jak dotąd Paint można było obsługiwać zarówno myszką, jak i dotykiem, teraz będzie można korzystać tylko i wyłącznie z klawiatury." Kursorem można sterować za pomocą strzałek i wprowadzono rozwiązanie doskonale znane z gier - gdy wciśniemy SHIFT, kursor porusza się "biegiem". Spacja uaktywnia wybrane narzędzie. Więcej na poniższym obrazku.

Microsoft dodaje nowe funkcje do Painta

Nowe metody sterowania w Paincie

Jak widać po powyższym przykładzie, Microsoft zmienił swoje plany odnośnie Painta - i bardzo dobrze. Nie każdy potrzebuje zaawansowanych funkcji z Painta 3D, poza tym ta aplikacja towarzyszy systemom Microsoftu od 1985 roku, czyli wydania Windows 3.0 i jest właściwie jednym z symboli Windows. Tymczasem Paint 3D może pomóc w rysowaniu zabawnych, kreskówkowych obiektów i scenek, a następnie ułatwia dziele się nim - jak czytamy w opisie aplikacji po majowej aktualizacji. Paint pozostanie jako podręczne narzędzie do szybkiej edycji i poprawiania grafik.

O nowych możliwościach Painta przekonasz się już w tym miesiącu - aktualizacja pojawi się niedługo.