Microsoft dostarcza aktualizację dla Windows 7

Miały być aktualizacje tylko dla firm, które zapłaciły, a tu proszę - wszyscy użytkownicy Windows 7 mogą pobrać najnowszą łatkę. A co naprawia?

Po zakończeniu wspierania systemu Windows 7 (14 stycznia 2020 roku), Microsoft zapowiedział, że nie będzie nie już dostarczać żadnych aktualizacji dla użytkowników prywatnych. Nie ma jeszcze miesiąca, kiedy dzieje się całkiem odwrotnie - pojawia się nowa łatka dla wszystkich, a jej zadanie to rozwiązanie problemu z czarnym tłem po rozciągnięciu obrazka mającego służyć za tapetę. Microsoft radził wcześniej dobieranie w tym celu grafik mających taką samą rozdzielczość, co monitor, jednak znalazł rozwiązanie - jest nim łatka o numerze KB4538692. Waży zaledwie 40MB, a można pobrać ją za pośrednictwem usługi Windows Update. Jeśli ktoś woli, może ściągnąć ją ręcznie z katalogu Microsoft Update, a następnie zainstalować.

Nie ma co się łudzić, że Microsoft zmieni zdanie i nadal będzie kontynuować wsparcie dla Windows 7. Jeśli chcesz przenieść się na Windows 10, jest to jeszcze dostępne za darmo. Metodę przejścia wyjaśniamy w tekście "Windows 10 za darmo dla posiadaczy Windows 7".

Zobacz również:

  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: