Microsoft gra w zielone

Microsoft aktywnie zaangażował się w kampanię na rzecz oszczędzania energii elektrycznej. Na swych stronach Redmond promuje program Edison, który pozwala na wygodne zarządzanie poborem mocy przez komputer.

Aplikacja nie jest mała, bo w samej tylko wersji instalacyjnej zajmuje ponad 27 MB. Jej docelowymi odbiorcami są użytkownicy, którym nieobca jest troska o środowisko - Edison na bieżąco monitoruje poziom zużycia energii elektrycznej przez komputer, a także ewentualne oszczędności.

Program daje wygodny dostęp do ustawień zarządzania poborem mocy, normalnie ukrytych w Panelu sterowania: suwak pozwala na większe (Save More) lub mniejsze (Save Less) oszczędności.

Dzięki karcie Schedule można skonfigurować czas, gdy komputer jest aktywny (praca) oraz gdy powinien się wyłączyć albo przejść w tryb uśpienia. Oczywiście Edison nie czyni cudów i na pewno nie potrafi zadbać o dodatkowe obniżenie poboru mocy przez poszczególne urządzenia.

Aplikacja wymaga Windows XP SP2 lub Visty, 256 MB pamięci RAM, 7 MB miejsca na dysku oraz bibliotek środowiska .NET 2.0. Do uruchomienia programu wymagana jest rejestracja na stronie producenta.

Pobierz: Edison 1.0.3166.0.

Patrz też artykuł: "Pełna kontrola nad laptopem"

Dodatkowe informacje: Microsoft (w języku angielskim)