Microsoft: gwałtownie rośnie liczba komputerów z 64-bitową Vistą

Na oficjalnym blogu systemu Windows Vista pojawił się wpis dotyczący 64-bitowych odmian systemu. Ponoć w ciągu ostatnich miesięcy ich liczba gwałtownie się zwiększyła.

Chris Flores, jeden z blogerów Microsoftu, pisze o komputerach wykrywanych na witrynie Windows Update. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba maszyn z Vistą x64 w Stanach Zjednoczonych zwiększyła się trzykrotnie - a na świecie dwukrotnie, co oznacza wzrost większy niż w wypadku 32-bitowej wersji systemu.

W czerwcu już co piąty komputer (20%) łączący się z serwerami WU pracował pod kontrolą Visty x64, podczas gdy w marcu ten odsetek wynosił zaledwie 3%. Sprzęt z zainstalowanym wydaniem 64-bitowym ma zwykle 4 GB lub więcej pamięci RAM, podczas gdy maszyny z edycją 32-bitową - maksymalnie ok. 3 GB.

Flores przyznaje jednak, że podczas przechodzenia na Vistę x64 najlepiej kupić gotowy, skonfigurowany przez producenta komputer. Również podczas zakupu urządzeń dodatkowych należy poszukiwać logo "Works with Windows Vista" lub "Certified for Windows Vista", które gwarantuję, że sprzęt ma drivery do 32- i 64-bitowych wydań systemu.

Dodatkowe informacje: "Windows Vista 64-bit Today" (w języku angielskim)