Microsoft gwałtownie zwiększa zatrudnienie

W ubiegłym roku Microsoft pokonał Google'a i innych swoich wielkich rywali pod względem... liczby utworzonych nowych miejsc pracy. W 2005 roku koncern Gatesa zatrudnił ponad 10 000 nowych pracowników. To rekordowy rok w historii firmy.

Tylko w centrali firmy w Redmond (i okolicach) zatrudnienie znalazło kolejne 3 938 osób - obecnie pracuje ich tam 33 333. Na całym świecie (włącznie z Redmond) Microsoft ma 71 553 pracowników. W bieżącym roku podatkowym firma zapowiedziała zatrudnienie kolejnych 4-5 tysięcy osób.

Wzrost zatrudnienia związany jest z przygotowaniem nowych wersji systemu Windows i pakietu Office oraz dużymi inwestycjami w Windows Live oraz MSN, które mają konkurować z Google'm czy Yahoo!. Gigant interesuje się też rynkiem VoIP i ma nadzieję na pokonanie Sony na rynku konsoli.

Mark Murray, rzecznik prasowy Microsoftu, wyjaśniał tak duży wzrost zatrudnienia: "Inwestujemy w sprzedaż i marketing, by mieć pewność, że nowe produkty okażą się rynkowym sukcesem. Jednocześnie inwestujemy w dział badań i rozwoju, gdyż chcemy stworzyć trwałe podstawy dla wzrostu firmy w przyszłości".

Murray nie ujawnił jednak informacji dotyczących tego, w jakich wydziałach i na jakich stanowiskach zatrudniono nowe osoby. Wiadomo jedynie, że w MSN przybyło aż 35% pracowników.