Microsoft i Amazon składają zamówienia na smartfony. Windows Phone 8 Apollo Plus nadchodzi

Z najświeższych informacji przekazanych przez serwis DigiTimes.com wynika, że w połowie przyszłego roku na rynku pojawią się smartfony Amazona i Microsoftu. Serwis The Verge informuje ponadto, że już za kilka miesięcy udostępniony zostanie system Windows Phone 8 Apollo Plus.

Zgodnie z doniesieniami serwisu DigiTimes.com tajwańska firma Foxconn otrzymała zamówienia od Amazona i Microsoftu na budowę sygnowanych ich marką smartfonów, które powinny zagościć na rynku w połowie przyszłego roku. Serwis twierdzi ponadto, że urządzenia te będą początkowo produkowane w bardzo niewielkich ilościach, co jego zdaniem stanowić może "nowy model biznesowy dla producentów sprzętu".

O planach obu firm dotyczących wprowadzenia do swojej oferty smartfonów mówiło się już pod koniec 2011 roku. W przypadku Microsoftu informacje na ten temat w ostatnich miesiącach mocno się jednak nasiliły. Autorem ostatnich z nich był The Wall Street Journal, który twierdził, że gigant z Redmond testuje już własny smartfon (najpewniej należący do linii Surface) pracujący pod kontrolą systemu Windows Phone 8.

Windows Phone 8 Apollo Plus

Przy okazji omawiania nowego smartfonu Microsoftu warto też wspomnieć o doniesieniach serwisu The Verge, który twierdzi, że wkrótce amerykańska firma odświeży swoje mobilne środowisko i udostępni system Windows Phone 8 Apollo Plus. Powinno to mieć miejsce na mających się rozpocząć w lutym 2013 r. targach Mobile World Congress, zaś sama aktualizacja, którą (podobnie jak w przypadku Androida i iOS) będzie można przeprowadzić w trybie OTA (over the air; bezprzewodowo), zaoferuje m.in:

- wsparcie dla VPN (virtual private network)

- WiFi stale podtrzymujące połączenia

- usprawnienia w zakresie jakości dźwięku

___________________________

Czekacie z niecierpliwością na nowe smartfony? Ja chętnie się przekonam na co stać w tym zakresie Amazona i Microsoft.