Microsoft i Intel inwestują w edukację

Po latach dostarczania szkołom sprzętu komputerowego, firmy Intel i Microsoft przeznaczyły prawie 450 mln USD na program kształcenia nauczycieli z całego świata w wykorzystywaniu komputerów i Internetu do prowadzenia zajęć.

Przeznaczenie przez Intel i Microsoft 450 mln USD na kształcenie nauczycieli w korzystaniu z komputerów i Internetu to rezultat działań sektora prywatnego oraz władz federalnych, którzy w ciągu ostatnich kilku lat gromadzą miliardy dolarów na podłączanie szkół i bibliotek do Internetu. Nauczyciele jednak skarżą się, że komputery i modemy to nie wszystko: potrzebują szkolenia i wsparcia technicznego. Z raportu pisma Education Week wynika, że 42% z 1407 przebadanych nauczycieli ukończyło podstawowy kurs komputerowy, ale tylko 29% dowiedziało się, jak wykorzystywać cyfrowe dane w prowadzeniu lekcji.

Intel, za pomocą darmowego oprogramowania ofiarowanego przez Microsoft (wartego 344 mln USD), zamierza zmienić tę sytuację organizując program szkoleniowy Innovation in Education. Tak jak wiele innych firm komputerowych, Intel ma nadzieję, że lepiej wyszkoleni "komputerowo" nauczyciele wychowają pokolenie dobrze zorientowanych w świecie komputerów ludzi, a więc potencjalnych pracowników i klientów firmy. Intel zainwestował w szkolenia ponad 100 mln USD i w ciągu ostatnich 3 latach przygotował 400 tys. nauczycieli. Dzięki programom Microsoftu i Hewlett-Packarda kurs wykorzystania komputerów i Internetu w zajęciach lekcyjnych ukończyło kolejnych 3200 nauczycieli.

"Intel jest poważnie zainteresowany w podnoszeniu poziomu edukacji w USA i nie tylko, ponieważ w przyszłości zamierzamy zatrudniać część tych młodych ludzi. Liczymy też na to, że wszyscy pozostali będą w przyszłości wykorzystywać nasze produkty i staną się naszymi klientami" - stwierdziła Wendy Hawkins, menedżer programu edukacyjnego Intela.

Więcej informacji: www.news.com