Microsoft i Panasonic - wspólne zabezpieczenia

Microsoft i Panasonic są właśnie w trakcie opracowywania systemu, który zapewni pełną kompatybilność platformy Windows Media z nośnikami Secure Digital - poinformowali przedstawiciele obu firm podczas targów CES. Jego zadaniem będzie umożliwienie użytkownikom łatwego przenoszenia zabezpieczonych przy pomocy technologii DRM danych na karty pamięci SD.

Mowa tu przede wszystkim o kupowanych w internetowych sklepach muzycznych plikach audio, które, dzięki współpracy Panasonica i Microsoftu, będzie można bez problemu kopiować na karty Secure Digital i odtwarzać w przenośnych odtwarzaczach audio.

Na nośnikach SD wykorzystywany będzie system zabezpieczający o nazwie CPRM (Copy Protection for Recordable Media) - wedle zapewnień przedstawicieli Panasonica, ma on być w pełni zgodny z Windows Media DRM (Digital Rights Management). Oba koncerny udostępniły sobie na wzajem fragmenty dokumentacji swoich rozwiązań - system CPRM ma być gotowy w drugiej połowie 2005 r.

Opracowana wspólnie technologia będzie wykorzystywana przez obydwie firmy na całym świecie - choć w pierwszej kolejności trafi na rynek amerykański (gdzie sprzedaż plików zabezpieczonych technologią Microsoftu jest największa).


Zobacz również