Microsoft i RSA współpracują nad bezpieczeństwem Windows

Nową technologię autoryzacji w Windows, z wykorzystaniem tokenów autorstwa firmy RSA Security, zapowiada koncern Microsoft. Obie firmy połączyły swoje wysiłki w opracowaniu skuteczniejszego sposobu ochrony hasłem w rodzinie systemów operacyjnych giganta z Redmond.

Firma RSA Security, znana była tej pory jako autor rozwiązania o nazwie SecureID, które umożliwiało uwierzytelnianie użytkowników logujących się do sieci komputerowej. Tym razem jej przedstawiciele podkreślają, iż nowa technologia zapewni łatwiejszą ochronę użytkownikom sieci, już na etapie uruchomienia komputera.

W dalszym etapie ma to doprowadzić do wykluczenia drogich i skomplikowanych, wielopoziomowych systemów zabezpieczenia sieci korporacyjnych, polegając jedynie na pojedynczym, bezpiecznym haśle systemowym. Do tej pory system operacyjny Windows nigdy nie był zintegrowany z podobnym systemem uwierzytelniania, jakim jest SecurID.

Premiera wspólnej technologii planowana jest wstępnie na wrzesień i będzie wymagała posiadania systemu operacyjnego Windows 2000, XP lub Server 2003 oraz licencji RSA Security na oprogramowanie oraz tokeny.


Zobacz również