Microsoft i VeriSign pracują nad bezpieczeństwem Wi-Fi

W związku z coraz częstszym wykorzystywaniem sieci bezprzewodowych w firmach oraz rosnącym zagrożeniem ze strony hakerów, Microsoft we współpracy z firmą VeriSign postanowił wesprzeć firmy wykorzystujące Wi-Fi.

Współpraca ma dotyczyć stworzenia wykorzystującej wielowarstwowe uwierzytelnianie, łatwej w zarządzaniu, platformy na bazie Network Access Protection Microsoftu i Unified Authentication firmy VeriSign.

NAP jest technologią klient-serwer, dzięki której możliwe będzie błyskawiczne odłączanie od sieci maszyn, które są w jakiś sposób niebezpieczne - na przykład w chwili, gdy nie zostaną na czas zainstalowane krytyczne dla bezpieczeństwa uaktualnienia. Unified Authentication natomiast opiera się na różnych metodach autoryzacji i uwierzytelniania klientów, od wykorzystania jednorazowych haseł, przez inteligentne karty (smart-cards), aż do tokenów, podłączanych do portu USB.

Zobacz również:

  • Windows 10 - 16 prostych sposobów na przyśpieszenie działania systemu [PORADNIK]
  • Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Wi-Fi 7 (nowości, funkcje, specyfikacja)

Technologia VeriSign ma zostać zastosowana w usłudze Active Directory i w stacjach roboczych pracujących pod kontrolą Windows, starających się o uzyskanie dostępu do sieci wykorzystującej NAP.

Jak twierdzą specjaliści z VeriSign, współpraca obu firm zaowocuje lepszą integracją i łatwiejszym zarządzaniem sieciami bezprzewodowymi.