Microsoft i groźby ze strony jego partnerów. Chodzi o tablety Surface

Szef firmy Acer rozmawiał z przedstawicielem Microsoftu i jasno dał mu do zrozumienia, że jego firma powinna jeszcze raz przemyśleć, czy wprowadzenie na rynek tabletów Surface to dobry pomysł.

Dokładnie 18 czerwca Microsoft zaprezentował tablety Surface, które zaprojektowane zostały z myślą o systemie Windows 8 i jak się niedawno dowiedzieliśmy razem z nim 26 października trafią na rynek.

Plan wejścia Microsoftu na rynek tabletów od razu nasuwał pytanie, jak na to zareagują partnerzy sprzętowi giganta, którzy mogą przecież poczuć się zagrożeni ze strony nowej zaskakującej konkurencji.

Właśnie okazało się, że faktycznie nie są oni zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Dobitnie to w ich imieniu wyraził właśnie w wywiadzie udzielonym Financial Times szef firmy Acer, JT Wang, który powiedział, że rozmawiał już z ważnymi osobami w Microsofcie radząc im, aby "dokładnie to przemyśleli i to dwa razy przemyśleli".

"Jeżeli Microsoft ma zamiar prowadzić biznes sprzętowy, co powinniśmy zrobić? Czy mamy nadal na nim polegać, czy też powinniśmy szukać innych alternatyw? - zaprezentował opinię swoją, jak i innych firm współpracujących z Microsoftem Wang zaznaczając jednocześnie, że nowa inicjatywa amerykańskiej firmy może źle wpłynąć na światowy ekosystem.

Ciekawe jak na te delikatne groźby zareaguje Microsoft? Z pewnością nie zrezygnuje z tabletów Surface, lecz chyba będzie musiał jednak jakoś udobruchać swoich partnerów.