Microsoft i rozszerzenia do Edge. AdBlock Plus zapowiada swoje

Microsoft nie zdążył na premierę Windows 10 z dodaniem do przeglądarki Edge obsługi rozszerzeń. Firma obiecuje jednak, że wsparcie pojawi się w przyszłości, a teraz do sieci trafiły informacje dotyczące tego, czego możemy się spodziewać.

Edge to nowa przeglądarka internetowa od Microsoftu i następca Internet Explorera. Program zadebiutował razem z Windows 10 w lipcu. Microsoftowi nie udało się jednak spełnić wszystkich obietnic. Pierwsza wersja Edge nie obsługiwała rozszerzeń.

W przyszłości pojawi się możliwość instalacji dodatków, ale Microsoft nie poinformował jeszcze oficjalnie kiedy to nastąpi. Do sieci trafiły jednak informacje dotyczące wsparcia dodatków w Edge, które najwyraźniej zostały udostępnione przez pomyłkę. Microsoft nie potwierdził danych z wycieku, a premiery tej funkcji możemy spodziewać się dopiero w 2016 roku.

W internecie pojawiły się dwa przykładowe rozszerzenia, które zadebiutują pierwszego dnia po wprowadzeniu nowej funkcji do stabilnego wydania Edge. Partnerami Microsofu zostali twórcy dodatków do takich usług jak Reddit oraz Pinterest z rozszerzeniem Pin it! pozwalające dodawać obrazki na swoje tablice.

Deweloperzy będą mogli zmodyfikować swoje rozszerzenia dostępne na konkurencyjne przeglądarki tak, żeby działały w Edge. Dodatek do Reddita dostępny jest w przeglądach Chrome, Firefox, Opera i Safari. Rozszerzenie od Pinterest dostępne jest w Chrome Web Store.

AdBlock Plus pojawi się na przeglądarkę Edge

AdBlock Plus pojawi się na przeglądarkę Edge

Chociaż w przeglądarce Edge jeszcze nie można instalować to deweloperzy już informują o tym, że mają w planach pracę nad własnymi dodatkami. Zapowiedzieli to już twórcy AdBlocka Plus, czyli używane przez miliony osób oprogramowanie służące do blokowania reklam w przeglądarce.

źródło: h0x0d, softpedia.com