Microsoft - informacje o wersjach Visty nie powinny się pojawić

Informacje o tym, iż gigant z Redmond zamierza wprowadzić na rynek sześć wersji systemu operacyjnego Windows Vista, nie powinny się były ukazać, poinformowali przedstawiciele koncernu. Wiadomość o planach Microsoftu została zamieszczona na będącej w budowie stronie pomocy - Microsoft bowiem nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia na temat, ile wersji Visty zostanie wprowadzonych na rynek.

"Microsoft ostatnio zamieścił w Internecie stronę zaprojektowaną do testów systemu pomocy Windows Visty, która zawierała kompletną informację o linii produktowej tego systemu", poinformował koncern. Strona ta została już usunięta. Mimo iż nastąpiło to stosunkowo szybko, informacje o planach spółki obiegły światowe media. Także i serwis PC World informował o tym na swoich łamach.

Przypomnijmy, że zgodnie z informacjami, które nieumyślnie "wymknęły" się z Microsoftu, koncern zamierza udostępnić sześć różnych wersji systemu Windows Vista, w tym Windows Starter 2007 (pozbawiona pewnej ilości funkcji wersja dla początkujących), edycje Home Basic i Home Premium dla użytkowników domowych, jak też wydania dla klientów korporacyjnych (Business) i specjalna edycja dla graczy i użytkowników multimediów, Windows Vista Ultimate. Dodatkowo, w Europie ukażą się dwa wydania Visty, okrojone z odtwarzacza Windows Media Player (co było wymogiem stawianym przez antymonopolowe przepisy Unii Europejskiej).