Microsoft "inwestuje" w LG

Microsoft i LG ogłosiły, że zamierzają podjąć bliższą współpracę w zakresie technologii mobilnych. Oznacza to, że dzięki wsparciu finansowemu ze strony Microsoftu, LG, południowokoreański producent telefonów, w szerszym niż do tej pory zakresie zacznie wykorzystywać oprogramowanie Microsoftu w swoich nowych modelach.

Dotacja w wysokości 60 milionów dolarów ma zapewnić bliższą współpracę obu firm w takich działach jak badania i rozwój produktów, marketing, programy oraz usługi w zakresie platform mobilnych. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać nowości telefonicznych od LG pracujących pod kontrolą systemu Windows Mobile.

Porozumienie to zostało zawarte na trzy lata i ma zapewnić Microsoftowi większą obecność na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Jednak nie będzie to proste zadanie. Po pierwsze dlatego, że obaj najwięksi amerykańscy rywale (Blackberry i Apple) mają spory udział w rynku. Drugą kwestią jest dominacja Nokii i jej systemu Symbian w telefonach typu smartfon. Obecnie dwie trzecie wszystkich sprzedawanych na świecie tego typu telefonów działa w oparciu o system operacyjny Symbian.

Nie wiadomo w jaki sposób podpisana umowa wpłynie na wykorzystanie przez LG systemu Symbian w swoich telefonach. W chwili obecnej posiada on już w swoim portfolio kilka modeli pracujących pod tym właśnie systemem.


Zobacz również