Microsoft: jeden komputer, wiele myszy

Inżynierowie z Microsoft Research Lab India opracowali nową technologię, która umożliwia jednoczesne podłączenie do komputera PC kilku myszy, które wykorzystywane będą przez wielu użytkowników. Ma ona być znaleźć zastosowanie przede wszystkich w szkołach, w krajach rozwijających się.

Microsoft liczy na to, że technologia MultiPoint umożliwi większej liczbie uczniów korzystanie z nowych technologii - szczególnie w krajach, w których szkoły nie są w stanie zakupić wystarczającej dla wszystkich uczniów liczby komputerów. Nowa technologia opracowana została w indyjskich laboratoriach koncernu - teraz zajmują się nią członkowie dwóch grup roboczych w Redmond - ich zadaniem jest przygotowanie MultiPoint do rynkowego debiutu.

Pierwsza z nich - Emerging Markets Education Group - bada możliwości wykorzystania MultiPoint w instytucjach edukacyjnych w krajach rozwijających się, zaś druga - Education Technologies Group - tworzył właśnie zestaw narzędzi dla programistów (SDK), który ułatwić ma zaimplementowanie obsługi nowej technologii w programach edukacyjnych (w tej chwili właściwie nie ma na rynku produktów, które umożliwiałyby wykorzystanie w praktyce nowego rozwiązania Microsoftu). SDK ma zostać udostępniony już w styczniu 2007 r., podczas konkursu Imagine Cup - Microsoft chce zachęcić jego uczestników do tworzenia rozwiązań wykorzystujących MultiPoint.

Przedstawiciele koncernu zapowiadają, że nowa technologia raczej nie będzie oferowana jako samodzielne rozwiązanie - bardziej prawdopodobne jest, że trafi ona jako element innego produktu (np. systemu Windows).


Zobacz również