Microsoft jednak pracuje nad rywalem iPoda

Mimo wcześniejszych zaprzeczeń, koncern z Redmond potwierdził wreszcie, iż jeszcze w tym roku w ręce klientów powinien trafić przenośny odtwarzacz multimedialny, sygnowany logotypem Microsoftu.

Niecałe dwa tygodnie temu pojawiły się pierwsze informacje prasowe dotyczące nazwy i wyglądu urządzenia (patrz artykuł "Rywal iPoda to MS Zune?"). Firma nie potwierdziła wtedy tych doniesień - co więcej, jej przedstawiciele przekonywali, że wszystkie informacje o odtwarzaczu to tylko spekulacje i plotki.

Teraz jednak Microsoft zmienił strategię. Firma informuje, że pod nazwą "Zune" zaprezentowana zostanie gama rozwiązań sprzętowych i software'owych. Wszyscy zainteresowani rozwojem tego przedsięwzięcia mogą odwiedzić stronę http://comingzune.com i zapisać się na newsletter, dostarczający informacji o rozwoju projektu.

Microsoft na razie nie poinformował, jak ma wyglądać współpraca pomiędzy urządzeniami a aplikacjami do obsługi multimediów w ramach projektu "Zune". Nie wiadomo zatem, na ile będzie to rozwiązanie zbliżone do oferowanego przez Apple zestawu: iPod + sklep muzyczny iTunes Music Store + oprogramowanie iTunes. Przedstawiciele Microsoftu zdradzają jednak, iż "Zune" będzie w niektórych aspektach podobny do tego, co oferuje Apple.