Microsoft: kierownik Windows Phone odchodzi i zakłada własną firmę

Charlie Kindel zapowiedział na swoim blogu, że odchodzi z firmy i ma zamiar otworzyć własną. Pracował w Microsoft przez 21 lat, a w ostatnim czasie pełnił rolę kierownika w dziale odpowiedzialnym za Windows Phone.

Na osobistym blogu Charlie Kindel napisał, że nie zdradzi jeszcze czym będzie otwierana przez niego firma, ale podał, że będzie to miało coś wspólnego ze sportem, reklamami, urządzeniami mobilnymi, sieciami społecznościowymi i chmurą obliczeniową. Ma to więc łączyć w sobie wszystkie modne ostatnio trendy.

Kindel zapewnia, że mimo opuszczenia Microsoftu, nadal będzie wspierał Windows Phone, nawet pomimo jego problemów związanych z małym zainteresowaniem klientów. Mówi on, że niektórych produktów Microsoftu może przestanie używać, ale na pewno nie Windows Phone, bo to najlepsza rzecz jaką stworzyła firma.

Mimo decyzji o opuszczeniu Microsoftu, Kindel nie zmienił zdania na temat Google i nadal uważa je za wroga numer jeden. Na swoim blogu podaje wypowiedź skierowaną do jego dzieci: To że nie pracuje już w Microsoft, nie sprawia, że możecie teraz używać Google. Pamiętajcie, za każdym razem, gdy używacie Google, ginie szczeniak.

Widać, że Kindel ma Microsoft we krwi. Ciekawe więc jaki projekt skłonił go do opuszczenia firmy i otworzenia własnej działalności.