Microsoft: kolejna duża porcja uaktualnień

Sierpień będzie trzecim z kolei miesiącem, w którym Microsoft zadba o to, by administratorzy mieli sporo roboty. Firma zapowiedziała właśnie, iż w najbliższy wtorek udostępni zestaw 12 uaktualnień dla Windows oraz MS Office - co najmniej dwa z nich będą miały status "krytycznych".

10 patchy przeznaczonych będzie dla systemu Windows, a jeden z nich na pewno będzie łatką "krytyczną". Dwa kolejne uaktualnienia przeznaczone będą dla aplikacji z rodziny MS Office. Także w tym przypadku co najmniej jedno z nich oznaczone będzie jako "krytyczne" (oznacza to, że usuwana przez uaktualnienie luka w oprogramowaniu umożliwia przeprowadzenie skutecznego ataku na komputer bez żadnej akcji ze strony użytkownika).

Wiadomo już, że łatki udostępnione zostaną 8 sierpnia i że przynajmniej część z nich będzie wymagała zrestartowania systemu po uruchomieniu. Wraz z uaktualnieniami, Microsoft udostępni również nową wersję aplikacji Windows Malicious Software Removal Tool. Więcej informacji na temat wtorkowego pakietu uaktualnień znaleźć można na stronie Microsoftu.

Przypomnijmy, że w lipcu Microsoft udostępnił w sumie 7 różnych łat dla swoich produktów (w tym aż 5 krytycznych), zaś w czerwcu było ich 12.