Microsoft - kolejne wadliwe patche

Microsoft poinformował, że dwa uaktualnienia dla przeglądarki Internet Explorer, udostępnione w sierpniu i październiku bieżącego roku mogą powodować problemy z dostępem do pewnych stron WWW. Wadliwe uaktualnienia interferują z kontrolkami ActiveX wykorzystywanymi przez strony internetowe.

Problem dotyczy łatek opisanych w biuletynach MS05-038 oraz MS05-052. Pierwsza z nich to tzw. zbiorczy patch dla przeglądarki MSIE (szerzej na temat tego uaktualnienia pisaliśmy w tekście "Wielkie łatanie Microsoftu"). Druga to "samodzielna" łatka dla IE, udostępniona wraz z kilkoma innymi patchami na początku października - więcej informacji na temat tego pakietu uaktualnień można znaleźć w tekście "Microsoft: Okna pełne dziur".

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że po zainstalowaniu powyższych uaktualnień u niektórych użytkowników mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem niektórych stron WWW, wykorzystujących kontrolki ActiveX. Co więcej, łatka MS05-038 może również powodować problemy z uruchamianiem aplikacji napisanych w Javie.

Microsoft przygotował specjalne poradnik, zawierający wskazówki dla użytkowników, którzy zetknęli się z powyższym problemem - można je znaleźć w serwisie WWW koncernu (poradniki są dwa - dla łatki MS05-052 i dla MS05-038).

Warto wspomnieć, że są to już kolejne w ostatnim czasie kłopoty z uaktualnieniami Microsoftu - wcześniej powodowały one m.in. problemy z zewnętrznymi aplikacjami (informowaliśmy o tym w tekście "Microsoft: problematyczny patch").


Zobacz również