Microsoft kończy z Xbox Live, co go zastąpi?

Xbox Live jest z nami już od 18 lat. Niestety, usługa nie będzie najmilej wspominać wejścia w pełnoletniość bowiem Microsoft zdecydował o jej skasowaniu.

xbox live

Xbox Live to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek związanych z gamingowym działem Microsoftu. Usługa sieciowa firmy przechodzi jednak właśnie do historii. Skąd ta decyzja "giganta z Redmond"?

Włodarze firmy ujawnili, że nie chcą, aby Xbox Live wprowadzało niepotrzebne zamieszanie wśród klientów, którzy często mylą usługę z Xbox Live Gold. Oczywiście, Microsoft nie ma zamiaru rezygnować ze swojej głównej usługi sieciowej, chce jedynie dokonać jej rebrandingu.

Zobacz również:

  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć
  • Awaria Xbox Live / Xbox Game Pass - błąd 0x87DD0006 [Aktualizacja]

Od teraz Xbox Live zostaje przemianowane na Xbox Network. Nowa nazwa ma ułatwić poruszanie się po ekosystemie Microsoftu.

"Xbox Network" odnosi się do bazowej usługi online Xboksa, która została zaktualizowana w umowie o świadczeniu usług Microsoftu. Aktualizacja z "Xbox Live" na "Xbox Network" ma na celu odróżnienie bazowej usługi od członkostwa Xbox Live Gold. - Microsoft

Cóż, trzeba przyznać, że choć zmiana jest kosmetyczna, to faktycznie niezwykle przydatna. Portfolio Microsoftu w ostatnich latach niezwykle się rozrosło. Niestety, amerykański producent kiepsko radzi sobie z nazewnictwem. Dotyczy to nie tylko usług, ale również urządzeń. Nowi użytkownicy często są przytłoczeni przez liczne usługi, abonamenty i urządzenia, które wszystkie brzmią podobnie. Wystarczy przypomnieć sytuację z listopada ubiegłego roku, kiedy to liczni gracze zamiast konsoli nowej generacji - Xbox Series X, omyłkowo składali zamówienia na starszy sprzęt - Xbox One X.

Zobacz również: Xbox Game Pass połączy siły z Ubisoft+? Microsoft chce zdominować rynek