Microsoft kończy z marką Nokia i Windows Phone

Microsoft planuje całkowicie zrezygnować z marki Nokia oraz członu "Phone" w nazwie swojego mobilnego systemu.

Do Sieci "wyciekł" wewnętrzny dokument Microsoftu, który potwierdza, że amerykańska firma jeszcze w tym roku zamierza całkowicie zrezygnować z nazwy Nokia wykorzystywanej do tej pory w smartfonach z rodziny Lumia. Oznacza to, że przyszłe "okienkowe" smartfony będą miały nazwę składającą się po prostu ze słowa Lumia i odpowiedniego numeru:

Microsoft szykuje się do rezygnacji z marki Nokia w nazwach smartfonów Lumia

Microsoft szykuje się do rezygnacji z marki Nokia w nazwach smartfonów Lumia

Dodatkowo z wspomnianego dokumentu wynika, że Microsoft szykuje się także do usunięcia z nazwy systemu Windows Phone słowa "Phone", co stanowi z pewnością część planu zapowiedzianego kilka tygodni temu przez Satya Nadella zmierzającego do unifikacji wszystkich systemów pod jedną marką. Przy tej okazji warto też przypomnieć, że wspomniana unifikacja zakłada, iż aplikacja stworzona z myślą o Windows będzie działała bezproblemowo na każdym urządzeniu, niezależnie, czy jest to komputer, tablet, czy smartfon.

Microsoft zamierza podobno za kilka tygodni, w okresie przedświątecznym, rozpocząć kampanię promującą smartfony Lumia bez nazwy Nokia. Powstaje jednak pytanie, czy pozbycie się tak rozpoznawalnej marki nie wpłynie negatywnie na ich sprzedaż. Jak sądzicie?