Microsoft konkuruje z Google w wyszukiwaniu

Koncern z Redmond zamierza stanąć w szranki z największymi wyszukiwarkami internetowymi o palmę pierwszeństwa w skutecznym agregowaniu informacji. W planach Microsoft ma bowiem opracowanie własnej technologii przeszukiwania lokalnych zasobów komputera, w tym wiadomości pocztowych, a także rozbudowanych baz danych.

Według przedstawicieli Microsoftu, nowy system zakłada dostęp do przeszukiwania wszelkiego rodzaju danych z poziomu jednej platformy, zamiast korzystania z szeregu wyspecjalizowanych wyszukiwarek, pakietów do zarządzania plikami oraz innych dodatkowych narzędzi. Mimo, iż system operacyjny Windows zapewnia już moduły do zarządzania plikami zgromadzonymi na komputerze, to jednak brakuje mu do tej pory odpowiednio szybkiego i skutecznego mechanizmu wyszukiwania.

Na prezentację nowej technologii, według pierwszych zapowiedzi, przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej rok. Stanie się to jednak jeszcze przed wprowadzeniem na rynek oczekiwanej z niecierpliwością, nowej odsłony systemu Windows – Longhorna (jego premierę przewidziano dopiero na 2006 rok). Już wcześniej zapowiadano, iż znajdzie się w nim usprawniona technologia przeszukiwania lokalnych zasobów komputera.

Zobacz również:

  • Testujemy oprogramowanie do automatyzacji w Bitrix24

Niezależni analitycy z firmy Jupiter Research podkreślają, iż wkrótce również ze strony Google możemy się spodziewać wprowadzenia podobnej usługi.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: