Microsoft kupi Discorda? Na stole 10 miliardów dolarów. Co się zmieni?

Microsoft jest zainteresowany zakupem popularnej aplikacji społecznościowej dla graczy. Gigant z Redmond proponuje 10 miliardów dolarów. Czy Discord zostanie sprzedany?

Według najnowszych doniesień Microsoft wybrał się na kolejne zakupy. Tym razem firma planuje przejęcie szalenie popularnej aplikacji społecznościowej dla graczy - Discorda.

Discord

Discord

Wysoko postawieni pracownicy Microsoft prowadzą już ponoć rozmowy z twórcami startupu. Kwota transakcji ma wynieść ponad 10 miliardów dolarów.

Negocjacje są na początkowym etapie, a sprzedaż z pewnością nie odbędzie się w najbliższych dniach, a nawet tygodniach, ale informacje o rzekomym przejęciu Discorda natychmiastowo rozprzestrzeniły się w sieci.

Po raz pierwszy plotki o przejęciu Discorda pojawiły się w grudniu 2020 roku.

Microsoft prawdopodobnie planuje zakup Discorda aby wzmocnić ekosystem Xbox oraz Game Pass. Na ostatnich zakupach Microsoft nabył firmę Zenimax Media za 7,5 miliarda dolarów przejmując od spółki zależnej Bethesda wiele znanych marek takich jak Doom, Fallout czy The Elder Scroll.

W ostatnich tygodniach gigant z Redmond próbował również kupić TikToka oraz Pinteresta. Niestety te transakcje nie zostały zrealizowane.

Discord w chwili obecnej ma ponad 140 milionów aktywnych użytkowników w ciągu miesiąca i jest jedną z najpopularniejszych platform komunikacyjnych dla graczy. W dobie pandemii COVID-19 Discord zyskał ogromną popularność jako narzędzie do przeprowadzania wideokonferencji.

Czy Microsoft kupi Discorda? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach. Potencjalne zawarcie transakcji może poskutkować lepszą integracją Discorda z usługami Microsoftu. Możliwe, że aplikacja ta będzie dołączana do każdej konsoli Xbox oraz komputera z Windows 10.

Źródło: winfuture.de