Microsoft łączy komputer z telewizorem

Bill Gates zapowiedział na targach CES wprowadzenie na rynek nowych rozwiązań, które pozwolą użytkownikom systemu Windows XP Media Center na oglądanie materiałów zapisanych na dysku komputera na ekranie telewizora - i to bez konieczności łączenia tych urządzeń kablami.

Dzięki temu użytkownicy będą mogli, siedząc sobie wygodnie przed telewizorem, oglądać nie tylko cyfrowe zdjęcia, filmy czy prezentacje, ale także np. strony WWW. Telewizor z komputerem nie będą nawet musiały znajdować się w tym samym pomieszczeniu - wystarczy, że podłączone do nich zostaną specjalne moduły.

Wiadomo już, że Microsoft nie zamierza sam produkować takich urządzeń - ich wytwarzaniem i sprzedażą zajmą się m.in. Gateway, Dell oraz Samsung Electronics. Zestawy trafią na rynek jeszcze w tym roku - prawdopodobnie w okolicach czwartego kwartału. Gates zapowiedział, że ich ceny wahać się będą między 300 a 600 USD. Nie wykluczył również zawierania umów z producentami telewizorów - dzięki temu moduły umożliwiające korzystanie z nowej technologii mogłyby być montowane w telewizorach już na etapie produkcji.