Microsoft łata lukę IE w...Windows XP!

Microsoft udostępnił aktualizację bezpieczeństwa, która przeznaczona jest również dla użytkowników systemu Windows XP.

Microsoft wydał właśnie aktualizację zabezpieczeń, która ma na celu załatanie wykrytej w poprzednim tygodniu groźnej luki w przeglądarce Internet Explorer. Dostarczana jest ona za pośrednictwem usługi Windows Update. Na stronie Microsoftu czytamy:

"Ta aktualizacja została w pełni przetestowana i jest gotowa do wprowadzenia do wszystkich wersji Internet Explorera, w których wykryto lukę. Większość użytkowników ma włączoną automatyczną aktualizację, więc nie będzie musiała podejmować żadnych działań ponieważ aktualizacja zostanie pobrana i zainstalowana automatycznie. Jeżeli nie jesteś pewien, czy masz włączone automatyczne aktualizacje, lub nie masz włączonej funkcji Automatic Update, teraz jest czas najwyższy, abyś to zrobił""Tych którzy korzystają z ręcznej aktualizacji bardzo zachęcamy do pobrania tej aktualizacji tak szybko jak to tylko możliwe."

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [październik 2021]
  • Uważaj! Komputery z Windows 10 i Windows 11 z poważną luką!
  • Windows 11 uruchomisz z procesorami Kaby Lake. Intel dotrzymał słowa

Windows XP też dostanie

Na koniec jeszcze jednak szalenie istotna informacja: wspomniana aktualizacja przeznaczona jest również dla użytkowników niewspieranego od 8 kwietnia systemu Windows XP.

____________________

Dajcie znać, czy czasami aktualizacja ta nie zawiesza komputerów z Windows XP...