Microsoft: łatki nie dla wszystkich

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że użytkownicy korporacyjni, którzy uaktualniają systemy Windows za pomocą mechanizmu Software Update Services (SUS), mogą mieć problemy z zainstalowaniem udostępnionych przedwczoraj uaktualnień (usuwających trzy krytyczne błędy z systemu Windows). Na razie nie poinformowano, co jest przyczyną problemów.

SUS to usługa podobna do znanego większości użytkownikom Windows systemu Windows Update - różnica polega na tym, że Software Update Service stworzono z myślą o użytkownikach korporacyjnych. Teoretycznie, wszystkie uaktualnienia udostępniane przez Microsoft powinny pojawiać się w obu systemach aktualizacyjnych jednocześnie - niestety, tym razem jest inaczej...

Najnowsze łatki dla Windows (szerzej pisaliśmy o nich wczoraj, w tekście "Microsoft: trzy krytyczne dziury, jeden patch") za pośrednictwem Windows Update można było pobrać już we wtorek wieczorem polskiego czasu. Wraz z ich udostępnieniem przedstawiciele koncernu zapowiedzieli, że w systemie SUS nowe patche pojawią się kilka godzin później.

Niestety - problem z SUS okazał się poważniejszy niż wydawało się na początku i Microsoft wciąż nie może się z nim uporać (tak w każdym razie wynika z komunikatu opublikowanego na stronie koncernu). Przedstawiciele firmy przypominają jednocześnie, że nowe uaktualnienia bez problemu można pobrać za pośrednictwem innych mechanizmów aktualizacyjnych - np. Windows Server Update Services (WSUS), Microsoft Update oraz Windows Update.