Microsoft ma nowego CEO! Jest nim Satya Nadella

Po miesiącach spekulacji dowiedzieliśmy się w końcu, kto został nowym szefem Microsoftu. Jest nim związany od 22 lat z amerykańską firmą Satya Nadella.

W 2000 roku za sterem Microsoftu stanął Steve Ballmer, który zastąpił Billa Gatesa. Pod jego rządami amerykańska firma przechodziła wielokrotnie przemiany i szukała lepszej drogi. O ile jednak podczas swojej pracy znany z nieobliczalnego, często szokującego zachowania i wypowiedzi Ballmer nie uniknął poważnych wpadek (mam tutaj na myśli przede wszystkim zmarnowaną szansę jaką stworzył szybko rozwijający się rynek mobilny), o tyle chyba nikt nie ma wątpliwości, że szczerze kocha on Microsoft. Potwierdził to podczas pożegnalnego wystąpienia przed pracownikami, które miało miejsce nieco ponad miesiąc po tym, jak zaszokował świat informując, że w ciągu roku zrezygnuje ze swojego stanowiska:

Znamy już nowego CEO Microsoftu!

Oczywiście tuż po informacji o rezygnacji ze stanowiska CEO Microsoftu w Internecie zawrzało od domysłów na temat tego, kto mógłby zastąpić Ballmera. Stawiano wiele kandydatur, spośród których należy chociażby wymienić CEO firmy Ford, Alana Mulally'a, czy szefa przejętej przez Microsoft Nokii, Stephena Elopa. Kilka dni temu Bloomberg poinformował jednak, że szefem Microsoftu zostanie Satya Nadella, czyli obecny wicedyrektor wykonawczy zajmujący się działem związanym z rozwiązaniami chmurowymi.

Dzisiaj wiemy już oficjalnie, że Bloomberg miał rację. Trzecim w historii Microsoftu CEO został dzisiaj urodzony w 1967 roku w Indiach Satya Nadella. Amerykańska firma postawiła więc na osobę, która zna ją od podszewki, ponieważ przepracowała w niej już 22 lata.

Zobacz również:

  • Tiny10 - Windows 10 także doczekał się odchudzenia [AKTUALIZACJA]

Cóż, wypada życzyć nowemu szefowi giganta podejmowania trafnych decyzji mając jednocześnie nadzieję, że będą one również brały pod uwagę interesy konsumentów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: