Microsoft może rozszerzyć portfolio tabletów o modele Surface 3 i Surface Mini

Tablety Microsoftu nie okazały się rynkowym sukcesem. Najnowszy Surface 3 Pro to świetne urządzenie, ale przeznaczone dla bardzo wąskiej grupy odbiorców. Przyjęte zostało jednak na tyle ciepło, że Microsoft podobno wrócił do pomysłu wydania Surface Mini. Możliwe, że pojawi się też Surface 3 z systemem Windows RT.

Microsoft Surface 3 Pro to bardzo udane urządzenie, które jest połączeniem tabletu i laptopa. Producent sam zresztą pozycjonuje ten sprzęt jako alternatywę dla klasycznego notebooka, z której można korzystać jak z tabletu. Jest to urządzenie drogie, przeznaczone dla profesjonalistów szukających bardzo mocnego komputera do pracy.

Jak donosi profil @tktechnews na Twitterze jeszcze w tym roku mają pojawić się dwa nowe urządzenia z rodziny Surface, które projektowane są z myślą o innym typie klienta. Jeden z tych modeli to Surface Mini z Windowsem RT, czyli tablet o 8-calowej przekątnej ekranu, który miał zadebiutować już wiele miesięcy temu.

Zobacz również:

Microsoft może rozszerzyć portfolio tabletów o modele Surface 3 i Surface Mini

Nie wiadomo dlaczego Microsoft miałby zdecydować się na wprowadzenie tego urządzenia do sprzedaży teraz, skoro nie zrobił tego w maju. Możliwe, że związane jest to z planami udostępnienia pakietu Office w wersji dotykowej przystosowanego do pracy w interfejsie Modern UI.

Surface Mini to nie jedyne urządzenie, jakie ma pojawić się w sprzedaży w tym roku. Ciekawie zapowiada się Surface 3 bez dopiska “Pro”. Ma być to tablet z 10,6-calowym ekranem Full HD i procesorem typu ARM, który także ma pracować pod kontrolą kafelkowego systemu Windows RT, a nie pełnego Windows 8.1.

źródło: @tktechnews