Microsoft myśli o następcy Xboksa 360

Chris Lewis, odpowiedzialny z europejski rynek Xboksa przyznał, że Microsoft pracuje już nad kolejną wersją konsoli. Jej nazwa może brzmieć Xbox 3, Xbox 720, NeXtbox lub Project Midway Redux.

"Oczywiście, że o tym myślimy. Ciągle myślimy o rzeczach, które mamy do zrobienia. Konsumeci nie pozwalają na spoczęcie na laurach. Deweloperzy też na to nie pozwolą" - stwierdził Lewis.

Przedstawiciel koncernu nie zdradził jednak żadnych szczegółów dotyczących nowej konsoli. Powiedział jedynie, że na jej premierę trzeba będzie czekać dłużej, niż niektórzy sądzą. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft chce przedłużyć cykl produkcyjny konsoli. Przypomnijmy, że wprowadzenie na rynek pierwszej i drugiej wersji Xboksa dzieliło aż pięć lat.

Na następcę Xboksa 360 trzeba będzie poczekać prawdopodobnie jeszcze dłużej. W międzyczasie koncern Gatesa zaoferuje różne dodatki, takie jak napęd HD DVD czy możliwość wyświetlania obrazu w rozdzielczości 1080p. Z informacji udzielonych przez Lewisa jasno jednak wynika, że koncern chce przez wiele najbliższych lat być obecny na rynku konsoli.