Microsoft na aukcji

Microsoft i eBay zawarły strategiczny alians w celu rozszerzania działalności w Internecie.

eBay (największy serwis aukcyjny w sieci) i Microsoft poinformowały o zawarciu strategicznego aliansu, który ma zwiększyć internetowy zasięg firm oraz uatrakcyjnić handel elektroniczny.

Zawarte porozumienie przewiduje nawiązanie szerokiej współpracy, koncentrującej się początkowo na trzech kluczowych przedsięwzięciach, które mają być realizowane w roku bieżącym. Po pierwsze, eBay będzie wspierać rozwój technologii Microsoft.NET i jako pierwsza firma na świece zaoferuje na swojej stronie WWW mechanizm obsługi handlu elektronicznego za pomocą języka XML. Po drugie, Microsoft zintegruje usługi firmy eBay z wieloma swoimi witrynami WWW, w tym z wybranymi usługami MSN, Carpoint, bCentral i WebTV. Po trzecie, eBay wdroży technologie Microsoftu, między innymi Windows 2000 Server oraz Microsoft Passport.

Zobacz również:

  • Tajemnica popularności TikToka i związane z nim zagrożenia
  • test2speed.com pozwala przetestować szybkość strony WWW
  • 30. finał WOŚP - sprawdź najciekawsze aukcje Allegro!

Najważniejszym elementem zawartego porozumienia jest integrowanie nowych rozwiązań technologicznych: interfejsu programowania API (eBay) z platformą Microsoft .NET. Mechanizm obsługi handlu firmy eBay jest licencjonowany przez niezależne witryny WWW za pośrednictwem interfejsu programowania. Teraz będzie oferowany jako usługa WWW w języku XML oparta na standardzie SOAP.