Microsoft: na horyzoncie pojawili się kolejni kandydaci na CEO

Steve Ballmer opuści za kilkanaście miesięcy Microsoft. Reuters twierdzi, że kolejnymi kandydatami na jego stanowisko będą Alan Mulally i Mike Lawrie.

Kilka tygodni temu świat obiegła elektryzująca informacja o rezygnacji Steve'a Ballmera z funkcji szefa Microsoftu. Nieco później po kolejnych sensacyjnych doniesieniach na temat przejęcia Nokii dowiedzieliśmy się natomiast oficjalnie, że poważnym kandydatem do objęcia stanowiska po Ballmerze jest obecny prezes fińskiego producenta, Stephen Elop.

Czy jednak ktoś do niego dołączy? Z pewnością i być może stanie się to już wkrótce. Reuters powołując się "na dobrze poinformowane źródła" twierdzi bowiem, że trzech z 20 kluczowych partnerów Microsoftu wezwało jego zarząd do rozważenia dwóch kandydatur: Alana Mulally'a i Mike'a Lawrie'a

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Alan Mulally

Alan Mulally to radzący sobie wyśmienicie z kryzysem prezes Forda, który dzięki niemu uniknął bankructwa i potrzeby sięgania (tak jak GM i Chrysler) po pomoc publiczną. Ma on co prawda podpisaną umowę do 2014 roku, lecz niedawno pojawiły się doniesienia potwierdzające informacje Reutersa. Wynikało z nich, że zamierza on wcześniej zrezygnować ze swojego stanowiska. Co prawda rzecznik Forda natychmiast temu zaprzeczył, lecz wydaje się, że chyba faktycznie coś może być na rzeczy.

Mike Lawrie

Mike Lawrie prezes Computer Sciences Corp, co prawda nie może się pochwalić takimi osiągnięciami, jak Mulally, lecz, jak podkreśla Reuters, ma duże doświadczenie w zakresie reorganizacji firm. Zdobywał je m.in. podczas współpracy z Lou Gerstnerem, który kilkanaście lat temu kierując firmą IBM pomógł jej wyjść z głębokiego kryzysu finansowego i organizacyjnego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: