Microsoft na kolejnych zakupach, tym razem w Japonii

Microsoft w ostatnich miesiącach znacznie powiększył liczbę swoich wewnętrznych zespołów tworzących gry, te są rozsiane po całym świecie, możliwe, że teraz przyszła kolej na Japonię.

Szef oddziału XboxPhil Spencer oraz jego zespół goszczą właśnie w Japonii, gdzie spotykają się z japońskimi przedstawicielami rynku gier. Lider gamingowego oddziału Microsoftu zamieścił na serwisie Twitter wpis, w którym mówi o rozmowach ze studiami i wydawcami na temat przyszłości branży.

Wspaniale jest wrócić z zespołem do Japonii by rozmawiać i słuchać niesamowitych deweloperów i wydawców o 2020 roku i dalszej przyszłości. Jest tu naprawdę silna energia i ekscytacja związana z przyszłością gier. - Phil Spencer

Zaledwie rok temu Phil Spencer, w wywiadzie dla serwisu GameIndustry mówił o tym, że chciałby, aby jakieś azjatyckie studio, a szczególnie japońskie, dołączyło do Microsoftu. Tym bardziej, że firma sukcesywnie wzmacnia swoje wewnętrzne zespoły, poprzez kupno mniejszych deweloperów. Azja jeszcze nie dołączyła do tego grona, pomimo tego, że studia Microsoftu są rozsiane niemal po całym świecie. Możliwe, że obecna wizyta Phila Spencera w Japonii ma jakiś związek z planowanymi zakupami.

Ciekawostka: w tym samym czasie, w Japonii przebywa również prezydent amerykańskiego oddziału NintendoDoug Bowser. Rzadki tydzień, w którym szef Xbox i prezes Nintendo of America przebywają jednocześnie w Japonii. Być może jest to jedynie zbieg okoliczności, jednak trzeba mieć na uwadze, że w minionym roku Nintendo i Microsoft nawiązały bliższą współpracę. Ewentualne spotkanie panów Spencera i Bowsera może zwiastować rozwój kooperacji obu firm.

źródło: gamingbolt.com