Microsoft: nagroda za legalność

Microsoft ma nowy pomysł na zachęcenie użytkowników do korzystania z legalnego oprogramowania - klientom, którzy zgodzą się na zweryfikowanie legalności swojego systemu, koncern oferuje za darmo program Photo Story 3.

Photo Story 3 służy do przygotowywania ilustrowanych muzyką lub narracją pokazów zdjęć. Aplikacja jest częścią pakietu Microsoft Plus Digital Media Edition, kosztującego ok. 20 USD. Jest jednak sposób na zdobycie tego programu za darmo - w tym celu należy sprawdzić legalność systemu w ramach prowadzonego od kilku tygodni przez Microsoft programu Windows Genuine Advantage (pisaliśmy o nim szerzej w tekście "Microsoft Download Center - piratom wstęp wzbroniony!").

Przedstawiciele Microsoftu tłumaczą, że program Windows Genuine Advantage nie jest nową metodą 'namierzania' piratów - jego zadaniem jest raczej umożliwienie użytkownikom upewnienia się, że wykorzystywany przez nich system jest legalny (według Microsoft, stosunkowo często zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy oferują nieświadomym niczego klientom komputery z nielegalną kopią Windows). Świadczyć ma o tym m.in. fakt, iż system ten w żaden sposób nie próbuje identyfikować użytkownika - po prostu sprawdza, czy system jest legalny, czy nie.

Zobacz również:

  • Windows 11X, czyli system, który nie istniał. A czy zaistnieje?

Serwis, umożliwiający sprawdzenie legalności systemu i pobranie Photo Story 3, dostępny jest tutaj.