Microsoft: najważniejszy zbiór poprawek tego roku?

Jak podaje amerykański PC World, Microsoft udostępnił właśnie komplet poprawek, który może sobie rościć prawo do miana najpoważniejszego zbioru w tym roku. Umieszczono w nim aż 9 łat, z czego 6 dotyczy błędów oznaczonych jako krytyczne.

Udostępniony dziś komplet poprawek związany jest z 14 defektami znalezionymi w oprogramowaniu Microsoftu. Sześć z nich oznaczono jako "krytyczne", pozostałe trzy zyskały miano "ważnych".

To najważniejszy zbiór od czasu słynnego łatania w lutym bieżącego roku.

Microsoft: najważniejszy zbiór poprawek tego roku?

Jak mówi Don Leatham, dyrektor ds. rozwiązań i strategii w PatchLink, sierpień jest wyjątkowo intensywnym miesiącem. Jego zdaniem użytkownicy powinni zrezygnować z wieczornych planów, by móc poważnie podejść do kwestii łatania oprogramowania Microsoftu.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Błędy

Wśród opublikowanych poprawek znalazła się łata MS07-46 uniemożliwiająca wykorzystanie błędu w GDI, który pozwalał na uzyskanie zdalnego dostępu do systemu, gdyby tylko ofiara zdecydowała się na wczytanie odpowiednio spreparowanego załącznika do wiadomości e-mail.

Defekt w GDI dotyczył wszystkich wersji Windows oprócz Visty i Server 2003 SP2.

Trzy inne łaty naprawiają defekty w Excelu (MS07-046) i Internet Explorerze (MS07-045, MS07-050) oraz w XML Core Services (MS07-043), silniku służącym do obsługi plików XML i mechanizmie OLE (MS07-043). Oprócz tego uszczelniono też Windows Media Playera (MS07-047), Microsoft Virtual PC, MS Virtual Server (MS07-049) i mechanizm obsługujący Gadżety Windows (MS07-048).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: