Microsoft naprawia błąd, który usuwa hasła w Windows 10

Naprawa irytującego błędu potrwa prawie rok. Finale rozwiazanie zostanie udostępnione najwcześniej za miesiąc.

W listopadzie 2020 roku Microsoft oficjalnie przyznał się, że system operacyjny Windows 10 posiada błąd, przez który wiele popularnych aplikacji takich, jak Chrome, Edge czy OneDrive nie jest w stanie zapisywać haseł. Wszystko wskazuje na to, że błąd występuje losowo na wybranych komputerach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10.

Logowanie do konta Microsoft
Źródło: PCWorld.com

Logowanie do konta Microsoft

Źródło: PCWorld.com

Irytujący bug uniemożliwia zapamiętywanie danych uwierzytelniających konta. Użytkownicy, których dotknął problem narzekają, że za każdym razem muszą wpisywać swoje loginy i hasła.

Zobacz również:

  • Używasz Windows 11? Zbliża się przełomowa aktualizacja!
  • Historia aktualizacji systemu Windows 10, wersja 21H2 [26.01.2022]
  • Historia aktualizacji systemu Windows 10, wersja 20H2 [26.01.2022]

Po raz pierwszy doniesienia o problemie z zapamiętywaniem haseł pojawiły się już w kwietniu 2020 roku podczas udostępniania aktualizacji Windows 10 w wersji 2004.

Microsoft poinformował, że problemy z zapamiętywaniem haseł zostaną definitywnie rozwiązane w następnej aktualizacji kumulatywnej, która zostanie udostępniona w lutym lub marcu 2021 roku.

Gigant z Redmon stworzył już trwałe rozwiazanie problemu, które jest aktualnie testowane u wybranych użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 w wersji Insider Preview. Jednocześnie inżynierowie firmy Microsoft przekonują, że problem z zapamiętywaniem haseł dotyczy jedynie niewielkiej ilości użytkowników komputerów z Windowsem.

Źródło: windowslatest.com