Microsoft naprawia łatki dla IE6

Firma potwierdziła, że łatki programowe dla Internet Explorer 6 wydane 11 grudnia 2007r. mogą paraliżować pracę tej przeglądarki u niektórych użytkowników.

Po wcześniej sugestii indywidualnego wprowadzania zmian w rejestrze Windows, firma udostępniła automatyczną łatkę tymczasową związana z tym problemem, nie wydając jednak ponownie całego pakietu łatek z usuniętą usterką.

Według informacji MSRC (Microsoft Security Response Center) problem dotyczy użytkowników przeglądarki Internet Explorer 6, pracującej na platformie systemu operacyjnego Windows XP z Service Pack 2. W takiej konfiguracji przeglądarka może zawieszać się przy próbie wejścia na stronę WWW.

Według informacji podanych w blogu MSRC, usterka ta ujawnia się w sytuacji indywidualnie kontrolowanej instalacji i jak dotychczas niewielka liczba użytkowników zgłosiła ten problem po zainstalowaniu łatek.

Po pierwszych zgłoszeniach problemu Microsoft sugerował zmiany w rejestrze Windows, co jednak nie satysfakcjonowało niektórych użytkowników. Firma zdecydował się wtedy na wydanie automatycznej łatki tymczasowej, która może być sprowadzana automatycznie lub instalowana za pośrednictwem Windows Update. Użytkownicy wypowiadający się na oficjalnym blogu IE uważają jednak, że firma powinna wydać ponownie cały pakiet łatek z usuniętą usterką.