Microsoft: nie będzie napędu Blu-ray dla Xboksa 360

Koncern z Redmond oficjalnie zdementował doniesienia, według których rozważane było wprowadzenie do sprzedaży zewnętrznego napędu Blu-ray dla konsoli Xbox 360. Przedstawiciele Microsoftu mówią, iż firma oficjalnie wspiera format HD DVD i nie zamierza wprowadzać do swojej oferty rozwiązań opartych na konkurencyjnej technologii.

Plotki na temat wyposażenia konsoli Xbox 360 w zewnętrzny czytnik krążków Blu-ray pojawiły się w ubiegłym tygodniu - zasugerował to w wywiadzie dla japońskiego serwisu ITmedia Peter Moore, szef działu rozrywki interaktywnej w Microsofcie (pisaliśmy na ten temat w tekście "Xbox 360 z czytnikiem Blu-ray?".

Teraz Microsoft wydał jednak oświadczenie, z którego wynika, że cytowane przez japońskich dziennikarzy wypowiedzi Moore'a były wyrwane z kontekstu, co przeinaczyło ich sens. "Sądzimy, że format HD DVD jest najlepszym rozwiązaniem dla naszych klientów - dlatego też zamierzamy wprowadzić na rynek zewnętrzny napęd HD DVD dla konsoli Xbox 360. Jakiekolwiek doniesienia o tym, że rozważane jest wprowadzenie do sprzedaży podobnego urządzenia obsługującego format Blu-ray są nieprawdziwe. W 100% wspieramy technologię HD DVD i nie zamierzamy wspierać innych formatów optycznych" - czytamy w komunikacie Microsoftu.