Microsoft nie chce produkować Xboksa 360?

Plotka o tym, że Microsoft chce umożliwić produkcję sprzętu do konsoli Xbox 360 firmom zewnętrznym, pojawia się już po raz drugi. Podobnie jak poprzednio, gigant z Redmond, nie spieszy się jednak z komentarzem do całej sprawy.

Informacja, jakoby Microsoft chciał zlecić produkcję sprzętu do konsol Xbox 360 innym firmom, pojawiła się w lipcowym numerze miesięcznika EGM. Oznaczać by to mogło, że poszczególne firmy, które posiadałyby odpowiednią licencję, tworzyłby własne konsole mogące odtwarzać gry z Xboxa 360.

Na razie nie wiadomo dokładnie skąd EGM ma takie informacje, nie pojawił się również żaden komentarz ze strony Microsoftu. Cała sytuacja przypomina nieco tą z 2005 roku. Wtedy również pojawiły się podobne plotki, jakoby gigant z Redmond chciał "zatrudnić" inne firmy do produkcji Xboxów w celu ograniczenia kosztów. Nic takiego się jednak nie wydarzyło.

Historia pokazuje jednak, że takie rozwiązanie niekoniecznie musi być dobre. Na początku lat dziewięćdziesiątych podobnie postąpiono z konsolami 3DO Interactive Multiplayer oraz CD-i. Cała akcja okazała się wtedy jedną wielką klapą.