Microsoft nie ma wątpliwości: Windows 8 odniesie sukces rynkowy!

Microsoft ma ambitne cele związane z systemem Windows 8. Przekonany jest, że uda mu się je zrealizować, gdyż "ósemka" skazana jest po prostu na sukces.


Keith Lorizio, wiceprezes Microsoftu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w USA, w udzielonym dla Beet.TV wywiadzie jednoznacznie stwierdził, że sukces rynkowy systemu Microsoft Windows 8 jest gwarantowany ze względu na trzy podstawowe elementy:

- szeroka dostępność

- zapewnienie użytkownikom możliwości korzystania w taki sam sposób z różnych rodzajów urządzeń ("zwykłe" komputery, tablety)

- nieograniczona rozbudowa systemu za pośrednictwem szerokiej oferty aplikacji dostępnych w Windows Store

Biorąc to pod uwagę Lorizio wyznaczył też swojej firmie następujące cele:

- do lipca przyszłego roku na rynku ma się znaleźć 400 milionów komputerów korzystających z Windows 8 (chodzi o nowe urządzenia, jak i te, które dostaną aktualizację)

- do końca lutego sklep Windows Store będzie oferował już 100 tysięcy aplikacji, co oznacza ogromny ich przyrost biorąc pod uwagę, że obecnie jest ich nieco ponad 3 tysiące

Reklamy w Windows 8

Jak już wcześniej informowaliśmy, Microsoft zamierza zarabiać nie tylko na licencjach, ale również na opłatach wnoszonych przez firmy, których reklamy będą pojawiały się w aplikacjach przygotowanych dla interfejsu Metro (ooo, przepraszam, już nie Metro...). Pomysł ten nie spotkał się ze zrozumieniem internautów:

"Ha, ha, wiedziałem, że musi gdzieś być haczyk. Mam rozumieć, że reklamy będą w wersji darmowej systemu? A może w płatnej? Czyli klient zapłaci za możliwość oglądania reklam? No brawo, już wróżę sukces. Zwłaszcza tym którzy odpala internet mobilny z limitem. Ale się uśmiałem, oj ale hicior." - napisał użytkownik Takaszi.

Keith Lorizio zapewnia jednak, że wspomniane zintegrowane reklamy nie tylko nie będą uciążliwe dla użytkownika, ale będą piękne i bardzo przydatne. Uspokaja Was ta deklaracja?

Premiera już wkrótce

Na koniec warto przypomnieć, że premiera Windows 8 została zaplanowana na 26 października. Wówczas też powinny na rynek trafić tablety Surface.

_______________________

Jak sądzicie, czy Microsoft ma szansę zrealizować swoje założenia?