Microsoft nie pozwala wybrać jako domyślnej wyszukiwarki Google w Windows Phone 8.1

Do tej pory użytkownicy smartfonów z Windows Phone mogli wybrać domyślną wyszukiwarkę internetową w ustawieniach przeglądarki Internet Explorer. Niestety, dwa najnowsze smartfony Nokia Lumia zostały pozbawione tej opcji, a domyślną wyszukiwarką jest ustawiony na sztywno Bing od Microsoftu.

Użytkownicy urządzeń działających pod kontrolą systemu Windows Phone mieli do tej pory wybór, z której wyszukiwarki internetowej chcą korzystać. Posiadacze smartfonów z oprogramowaniem Microsoftu mogli zmienić silnik wyszukiwania z Bing na Google. Niestety, w najnowszej wersji oprogramowania zainstalowanej na smartfonach Lumia 630 i Lumia 930 od Nokii ta funkcja zniknęła.

Nie wiadomo jeszcze, czy jest to celowe działanie Microsoftu, które ma skłonić użytkowników do porzucenia Google na rzecz wyszukiwarki Bing, czy jedynie błąd w oprogramowaniu. Co ciekawe, blokada dotyczy tylko niektórych egzemplarzy smartfonów Lumia 630 i Lumia 930, które trafiły do sprzedaży z preinstalowanym systemem Windows Phone 8.1 dostępnych w wolnej sprzedaży.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.10.2021]
  • Windows 11 Store już dostępny w Windows 10
  • Najlepszy abonament - jaką ofertę i operatora wybrać?
Microsoft nie pozwala wybrać jako domyślnej wyszukiwarki Google w Windows Phone 8.1

Część posiadaczy smartfonów Nokia Lumia 630 i Lumia 930 kupionych za pośrednictwem operatorów komórkowych zgłasza, że w ich przypadku możliwość zmiany silnika wyszukiwania jest dostępny. Tak samo użytkownicy, którzy wykonali aktualizację systemu na starszym urządzeniu, które debiutowało z systemem Windows Phone 8, nadal mają wybór dotyczący tego, z której wyszukiwarki skorzystać.

Wybór domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce Internet Explorer wśród europejskich, w tym polskich użytkowników jest bardzo istotny. Google ma nadal znacznie lepszy silnik zwracający lepsze jakościowo wyniki od Binga, który nie doczekał się jeszcze pełnoprawnej polskiej wersji językowej.

źródło: theverge.com