Microsoft nie radzi sobie z popularnością Halo 3?

Jeżeli jesteście posiadaczami Xboxa 360, to zapewne zastanawialiście się co jest nie tak z serwisem Xbox Live i dlaczego nic nie działa tak, jak powinno. Odpowiedź jest prosta: Halo 3.

Przedstawiciel amerykańskiego konsorcjum oświadczył, że ostatnie spowolnienia w serwisie Xbox Live wynikały z ogromnej popularności Halo 3. Grę bowiem zakupiło tak wiele osób, że zaskoczyło to nawet jej wydawcę, czyli Microsoft. Jednocześnie fani dostali zapewnienie, że teraz już wszystko powinno wracać do normy.

Od czasu premiery Halo 3, Xbox Live oraz Xbox.com doświadczały "problemów niewielkiej wagi". Było to spowodowane kilkoma milionami użytkowników gry, którzy starali się pograć w nią po sieci. Specjaliści z Microsoftu zajęli się jednak sprawą niesłychanie szybko i teraz powinno być już w porządku.

Takie jest stanowisko firmy. Jednakże nieoficjalnie mówi się, że nadal występują pewne problemy i nie wszystko działa tak dobrze jak jeszcze przed tygodniem. Podobno Xbox Live ciągle ma skłonności do zawieszania się.

Przypomnijmy tylko, że Halo 3 okazała się już teraz wielkim sukcesem Microsoftu. W ciągu 24 godzin od daty wydania udało się jej pobić wszystkie możliwe rekordy. Czy to możliwe, aby gigant z Redmond nie poradził sobie z takim brzemieniem? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne już niedługo.

Zobacz także:

Recenzja Halo 3!

Halo 3 bije rekordy sprzedaży

Opakowania do Halo 3 rysują płyty z grą

Halo 3 - długo wyczekiwana premiera megahitu na Xboxa 360

Jack Thompson vs Halo 3

Pirackie kopie Halo 3 już w Internecie


Zobacz również