Microsoft nie wejdzie w media

Bill Gates oświadczył, że Microsoft nie podda się tendencji łączenia się medialnych gigantów i nadal będzie produkował oprogramowanie.

Bill Gates z Microsoftu i Steve Case, szef America Online, przemawiali wczoraj na Światowym Forum Ekonomicznym podczas konferencji poświęconej przyszłości Internetu i sposobom likwidacji przepaści pomiędzy bogatymi i biedniejszymi krajami.

S. Case oświadczył, że sojusz jego firmy (AOL) z Time Warner pozwoli używać technologii komputerowych do tworzenia nowych usług dla klientów, co byłoby niemożliwe, gdyby obie firmy działały w pojedynkę. Case twierdzi, że AOL i Warner pragną ściślejszej współpracy w celu doskonalszego i pełniejszego współdziałania telefonii, telewizji i komputerów.

Bill Gates pogratulował przedmówcy, lecz zaznaczył, że Microsoft nie planuje żadnych fuzji z firmami medialnymi. "Strategia mojej firmy nie zmienia się od 25 lat" - powiedział Gates. - "Fajnie byłoby mieć studio filmowe, ale nie znam się na tym, więc będę się trzymał od tego z daleka. Natomiast myślę, że na rynku jest miejsce dla firmy, której głównym celem jest opracowywanie i produkcja software'u, mogącego być naprawdę potężnym narzędziem" - dodał.

Więcej informacji: www.news.com