Microsoft - nowa usługa

W najbliższy wtorek Microsoft zamierza zaprezentować nową usługę - Microsoft Security Advisories. Jej celem będzie dostarczanie klientom informacji o sposobach zabezpieczenia się przed konsekwencjami nowych błędów w oprogramowaniu, zanim koncern będzie w stanie dostarczyć odpowiednie uaktualnienia.

Jedną z podstawowych bolączek Microsoftu jest w ostatnim czasie fakt, iż szczegółowe informacje o błędach w produktach firmy są często publikowane w Internecie przed udostępnieniem przez koncern stosownych patchy. Konsekwencją tego jest szybkie pojawianie się tzw. exploitów - czyli programów, umożliwiających wykorzystanie błędów w oprogramowania do przeprowadzeniu ataku na komputer.

Dlatego też Microsoft chce przed przygotowaniem odpowiednich uaktualnień udostępniać klientom informacje, które pomogą im w tymczasowym zabezpieczeniu systemów przed wykorzystaniem błędu do przeprowadzenia ataku na komputer. Takie raporty zawierać będą szczegółowy opis problemy, odpowiedzi na najczęstsze pytania oraz sugerowane działania, które należy podjąć by tymczasowo zabezpieczyć system. Publikowane na stronach WWW "biuletyny" będą aktualizowane w miarę pojawiania się nowych informacji - aż do udostępnienia patcha usuwającego problem.


Zobacz również