Microsoft obiecuje - Windows 10X ze znacznie szybszymi aktualizacjami

Nowy Windows na urządzenia z wieloma ekranami zaktualizuje się w mniej, niż 90 sekund.

Microsoft obiecuje, że po pięciu latach od wprowadzenia na rynek Windows 10 znacząco zmodyfikuje mechanizm odpowiedzialny za aktualizacje oprogramowania.

Microsoft obiecuje - Windows 10X ze znacznie szybszymi aktualizacjami

Źródło: pcworld.com

W 2015 roku na rynku pojawił się Windows 10 i od tej pory Microsoft nie zdecydował się na wydanie nowego systemu. Użytkownicy Windowsa 10 dwa razy w roku mogą liczyć na dużą aktualizację rozwojową, która przynosi nowe funkcję. Ten sposób aktualizacji zastąpił starze uaktualnienia typu Service Pack.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [27.03.2023]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [24.03.2023]

Od 2015 roku Microsoft boryka się z większymi i mniejszymi problemami z systemem Windows 10. Największym z nich jest proces aktualizacji systemu.

Microsoft obiecał jakiś czas temu, że poświęci więcej czasu na testowanie finalnych komplikacji systemu Windows 10 przed umieszczeniem ich w Windows Update, ale nadal przy każdej dużej aktualizacji część użytkowników ma problem ze swoimi komputerami.

Teraz Microsoft deklaruje, że nowa wariacja Windowsa 10 przeznaczona dla komputerów z wieloma ekranami - Windows 10X wprowadzi nowy system aktualizacji.

Nowy wariant systemu Windows 10 ma zaoferować znacząco szybsze aktualizacje systemu. Według producenta żmudny proces aktualizacyjny, który czasami trwa nawet kilka godzin i na dodatek uruchamia się w najmniej odpowiednim momencie przejdzie do historii.

Podczas konferencji 365 Developer Day Microsoft ujawnił, że system Windows 10X będzie w stanie zainstalować aktualizację systemu w zaledwie 90 sekund.

Windows 10X ma oddzielać rdzeń systemu operacyjnego od aplikacji, sterowników i plików użytkownika, co ma pozytywnie wpłynąć na czas instalacji aktualizacji. Dodatkowo rozwiązanie to zmniejszy prawdopodobieństwo uszkodzenia systemu podczas aktualizacji.

Windows 10X ma być początkowo oferowany jedynie na komputerach wyposażonych w procesory Intel z rodziny Lakefield. Oznacza to, że Microsoftowi łatwiej wprowadzić będzie aktualizacje na system, który korzysta jedynie z ograniczonej liczby procesorów.

Źródło: wccftech.com