Microsoft obiecuje zająć się problemem mylenia Windows RT z Windows 8

Niektórzy detaliści, ze szkodą dla konsumentów, nie ukazują różnic pomiędzy Windows RT i Windows 8. Microsoft postanowił zająć się tą sprawą.

System Windows RT pojawił się wraz z Windows 8 i przeznaczony jest na rynek tabletów zbudowanych w oparciu architekturę ARM. Niestety jego nazwa jest mocno myląca dla części konsumentów, którzy zakupując nowy sprzęt dziwią się później, że nie mogą na nim uruchomić wielu desktopowych aplikacji przeznaczonych dla "okienek". Co ważne, sporą winę ponoszą tutaj detaliści: np. niektórzy brytyjscy po prostu na swoich stronach internetowych tablety z Windows RT podpisują, jako tablety w Windows 8.

Całe to zamieszanie stało się na tyle poważne, że do akcji postanowił wkroczyć sam Microsoft, który w wydanym oświadczeniu zapowiedział bliższą współpracę z partnerami na całym świecie. Zamierza dzięki temu uświadomić im, jakie różnice występują w przypadku obu wersji systemu, co z pewnością będzie korzystne dla konsumentów.

Koniec z Windows RT?

Przy okazji warto przypomnieć, że z ostatnich niepotwierdzonych doniesień serwisu DigiTimes.com wynika, iż Microsoft "nie wprowadzi już na rynek żadnych produktów z linii Windows RT". Zamiast tego zamierza "połączyć linię produktów z następną generacją Windows o kodowej nazwie Blue" (więcej tutaj).