Microsoft obniża cenę Game Pass w trzech krajach. Co z Polską?

Microsoft postanowił nas solidnie zaskoczyć i obniżył cenę abonamentu Game Pass w trzech krajach.

Xbox Game pass

fot. Microsoft

Xbox Game Pass to obecnie najlepsza oferta abonamentowa dla graczy. Co więcej, dotyczy ona już nie tylko posiadaczy konsol Microsoftu, ale również użytkowników PC, a nawet urządzeń mobilnych. Nic zatem dziwnego, że Game Pass wzbudza tyle emocji. Mogłoby się wydawać, że wraz z rozwojem Xbox Game Pass, amerykański producent zdecyduje się na podwyżkę jego ceny. Tymczasem Microsoft oficjalnie poinformował, że abonament będzie tańszy w trzech wybranych krajach.

Microsoft obniża cenę Game Pass w trzech krajach. Co z Polską?

Z nowej, niższej ceny usługo Xbox Game Pass mogą cieszyć się już obywatele Izraela, Hong Kongu i Chile. Warto tu podkreślić, że obniżka jest dość spora. Choć w zależności od regiony różnią się one nieco od siebie, to średnio gracze zapłacą mniej za Xbox Game Pass Ultimate o około 30%. Skąd ta niespodziewana decyzja Microsoftu? Elizabeth Hamren - wiceprezes Microsoftu, tak wyjaśniła podejście swojej firmy do regulacji cen abonamentu Xbox Game Pass:

Musimy wprowadzać innowacje, aby udostępnić nasze gry i usługi większej liczbie osób na całym świecie. Badamy też możliwości wprowadzenia nowych ofert abonamentowych w ramach Xbox Game Pass. Chodzi o to, że kreatywnie i dynamicznie myślimy o tym, jak zapewnić radość i poczucie wspólnoty płynące z gier wszystkim mieszkańcom naszej planety, niezależnie od urządzeń, położenia geograficznego i sytuacji finansowej - Elizabeth Hamren, Microsoft.

Czy możemy spodziewać się obniżki cen Game Pass w Polsce? Tego niestety nie wiemy, ale wszystko jest możliwe. Microsoftowi należą się wielkie brawa za to, że do każdego rynku podchodzi indywidualnie.

Zobacz również:

Zobacz również: Battlefield 2042 - beta testy z oficjalną datą startu