Microsoft obniża ceny Virtual PC 2004

Microsoft poinformował o obniżeniu cen najnowszej wersji programu Virtual PC. Aplikacja Virtual PC 2004, która prawdopodobnie zostanie wprowadzona na rynek do końca bieżącego roku, będzie kosztować 129 USD.

Program Virtual PC umożliwia użytkownikowi uruchamianie i pracę na kilku systemach operacyjnych jednocześnie na jednym komputerze (przykładowo na komputerze pracującym pod kontrolą systemu Windows XP możemy uruchomić system Novell Netware 6.0, Linuksa, OS/2 oraz Windows 2000). Wersja Virtual PC 2004 bazuje na programie Virtual PC for Windows odkupionym przez Microsoft od korporacji Connectix w lutym bieżącego roku. Należy podkreślić, iż Connectix planował sprzedaż Virtual PC 2004 w cenie 229 USD.

Virtual PC 2004 stanie się zatem jednym z najtańszych dostępnych na rynku programów tego typu. Konkurencyjna propozycja firmy Vmware - Vmware Workstation kosztuje 299 USD w przypadku zamówienia oraz pobrania poprzez Internet i w 329 USD w przypadku opcji pudełkowej. Plany Microsoftu zakładają przekazanie w poniedziałek programu Virtual PC 2004 do ostatecznej fazy produkcji. Aplikacja współpracuje z systemami Windows XP Pro oraz Windows 2000 Pro.

Więcej informacji: http://www.microsoft.com/windowsxp/virtualpc/