Microsoft obniża ceny Xboxa 360 o $50

Z okazji premiery gry Madden NFL 08 Microsoft zdecydował się obniżyć ceny swojej konsoli o $50. Teraz podstawowa wersja tej maszyny kosztować będzie $279. Cena wersji premium to prawdopodobnie $349. Natomiast wersja konsoli z powiększonym twardym dyskiem obniży się do $449. Niestety, podobnie jak w przypadku PlayStation 3, promocja obejmie jedynie Stany Zjednoczone.

Podczas konferencji prasowej, przedstawiciel Microsoftu wyraził radość z wiadomości, że obniżka cen Xboxa 360 ma miejsce dopiero teraz. Jego zdaniem fakt, że pomimo niezmiennej ceny nadal sprzedaje się bardzo dobrze, świadczy jedynie o nieprzeciętnej jakości sprzętu. Jest to bowiem pierwsza obniżka cen od 22 miesięcy, a więc od daty premiery.

Przy okazji tej konferencji, przedstawiciel giganta z Redmond, oświadczył że premiera specjalnej edycji konsoli, utrzymanej w klimacie Halo 3, będzie mieć miejsce we wrześniu. Jej koszt będzie nieco wyższy od wersji premium i kosztować będzie $399,99.

Przedstawiciel Microsoftu przypomniał graczom również o ofensywie wielkich tytułów. Niebawem na Xboxa 360 mają ukazać się takie dzieła jak Guitar Hero III, Halo 3, Rock Band, Project Gotham Racing 4, Mass Effect oraz Bioshock.

To prawda, że gry zapowiadane są od dłuższego czasu bardzo szumnie ale ich prawdziwą wartość ocenią dopiero sami gracze. Póki co, fanom konsoli 360 pozostaje czekać na zbliżające się wielkimi krokami premiery.